0,00₺

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Tebeşir (9.Baskı)

20,00

Yazar : ŞÜKRÜ KIZILOT
Baskı Tarihi : ŞUBAT, 2013
Sayfa : 280
Kategori : MİZAH

Kitap Açıklaması

Elinizde bulunan "Tebeşir", dokuzuncu mizah kitabım oldu. "Her yıl bir kitap" derken, sayı giderek artıyor... Kitaplar insanın çocuğu gibi olduğu için farklı bir mutluluk kaynağı. Bu yönüyle, hepsi birbirinden farklı "70'i aşan çocuğum" oldu. Birincisini, üniversitede öğrenci iken çıkardığım, mali konularla ilgili kitaplarımın sayısı 60'a yaklaştı. Ancak hiçbiri "mizah kitapları kadar" ilgi görmedi. Nedenine gelince, mizah kitaplarının hitap ettiği kitle (çocuklar da dahil), çok geniş bir kesimi kapsıyor. Öyle olunca kısa süre içinde baskı üzerine baskı yapıyor.

Kitapta yer alan olaylar, fıkralar ve anekdotların bir özelliği de; deği­şik zaman ve mekanlarda anlatıldığında, havayı yumuşatıp ortamı değiştirmesi ve orada bulunanların ilgisini artırması... Günlük yaşamın yoğun koşuşturması arasında insanın, yemek ve iç­mek kadar neşelenmeye de ihtiyacı oluyor. Özellikle yoğun bir tempo içinde çalışan ve stresli ortamda bulunanlar için bu çok daha önemli. Kitabı hazırlarken; başta vergiler olmak üzere, değişik yasalarla ilgili çok sayıda konu ve hayretlik olayı, bir yandan komik yönleriyle ortaya koymayı diğer yandan da "güleriz ağlanacak halimize" sözünde olduğu gibi, okuyanları düşündürmeyi amaçladım. Ayrıca, sayfalara serpiştirilen "güzel sözler"in de ilginizi çekeceğine inanıyorum.

Bu arada, kitabın daha rahat okunabilmesini sağlamak amacıyla; konu, fıkra ve anekdotlarla bağlantılı olabilecek çok sayıda karikatür ve resime yer verdim. Bu yönüyle de "diğer kitaplardan farklı" oldu.

Her zaman olduğu gibi, bu kitabın hazırlanmasında da benim adeta sağ kolum sevgili Gülsen Karagöz'ün büyük katkısı oldu. Ayrıca sevgili Elvan Bal, Sultan Gökdemir ve Samet Kılıç kitabın son şeklini alması, karikatür ve fotoğraflarla sayfa mizampajlarının hazırlanmasında büyük çaba gösterdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu arada isimlerini burada sıralayamayacağım, yüzlerce okuyucum fıkra, anekdot ve güzel sözler göndererek, karşılaştıkları ilginç olayları aktararak çok önemli katkıda bulundular. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum.

İlgi ile okuyabileceğiniz güzel bir kitap hazırlayabildimse, ne mutlu bana...
Sevgi ve Saygılarımla...
Prof. Dr. Şükrü KIZILOT

İçindekiler

İlgili Ürünler